Mezinárodní společnost SachsenFonds mění své jméno na EURAMCO

Česká pobočka se nově jmenuje EURAMCO Asset Czech

Společnost SachsenFonds, zabývající se správou investic v oblasti nemovitostí a obnovitelných zdrojů energie, mění své jméno. Nový název EURAMCO znamená European Asset Management Company a má vyjadřovat rostoucí působení společnosti na mezinárodních trzích. Společnost byla založena v roce 1999 jako jedna z dceřiných firem Landesbank Sachsen. V současné době skupina EURAMCO spravuje ve svých cca 60 uzavřených fondech investice v celkové hodnotě zhruba 4 miliardy EUR. EURAMCO má v Evropě tři zastoupení: v Aschheimu u Mnichova (centrála, správa investic v západní Evropě), v Praze (správa investic pro střední a jihovýchodní Evropu) a ve Varšavě. Mimo to působí ještě v Austrálii s pobočkou v Sydney.

V České republice společnost EURAMCO otevřela své zastoupení v roce 2004 a v uplynulých 20 letech působila jako správce investic institucionálních či privátních investorů, kteří se rozhodli své volné prostředky vložit do komerčních nemovitostí třídy A+ v České republice a v dalších zemích střední a jihovýchodní Evropy. Zajišťuje pro ně investiční poradenství, propočty efektivity a návratnosti investice, zastupuje je při nákupu (a později prodeji) dané nemovitosti. Přebírá každodenní správu budovy/areálu, vede účetnictví a naplňuje cíle týkající se zhodnocení dané investice (asset management).

„Díky našim dlouholetým zkušenostem a aktivnímu přístupu ke svěřeným nemovitostem jsou investice, které máme na starosti, úspěšné. Zaměřujeme se na projekty, které investorům přinášejí dlouhodobý a udržitelný zisk. Stavíme na transparentnosti a stálosti, což zvyšuje důvěru globálních investorů v region střední a jihovýchodní Evropy a podporuje je v rozhodnutí alokovat prostředky právě sem,“ uvádí Robert Pastuszek, dlouholetý ředitel EURAMCO Asset Czech, a dodává: „Využili jsme vysoké poptávky po kvalitních komerčních nemovitostech, která na investičním realitním trhu panuje, a vybrané nemovitosti jsme velmi dobře zhodnotili. V České republice jsme v zastoupení zahraničních vlastníků úspěšně prodali například špičkový administrativní komplex Avenir Business Park v Praze 5 (prodávající Lone Star; kupující Tristan Capital Partners a Mint Investments) a etablovaný logistický areál Karlovarská Business Park na Praze-západ (prodávající Lone Star, kupující Conseq Realitní a Accolade). V celém regionu CEE jsme v letošním roce uzavřeli investiční transakce v objemu cca 140 mil EUR, které se týkaly celkem 80 000 m2 pronajímatelné plochy v kancelářských, maloobchodních a logistických nemovitostech. Pro naše klienty sledujeme realitní trh v CEE a vhodné investiční příležitosti/obchodní nabídky průběžně vyhodnocujeme.“
EURAMCO Asset Czech sídlí již více než 10 let v Bredovském dvoře, kancelářské budově v Praze 1, kterou také pro investory spravuje. Další informace o aktivitách firmy najdete na: www.euramco.cz nebo www.euramco-asset.de.